Türkçe E-Kitaplar ve E-Kitap Okuyucular

Teknorazzi‘de e-kitaplar üzerine gelişmeleri düzenli olarak paylaşıyoruz. Son olarak Idefix’in yayınevleriyle yaptığı çalışma ülkemiz adına önemli bir gelişme oldu. Bilgiye erişimin odak noktası dijital dünyaya kaydıkça geleneksel medya bundan etkileniyor. Bu da basılı yayınların dijital dönüşümünü getiriyor. Online yayın yapan dergiler, gazeteler ve kitaplar artık  arz-talep paralelinde sürekli artmakta.

Idefix 15 Nisan’dan itibaren 21 yayınevinden çıkan Türkçe e-kitapları paylaşacak. Cybook Opus ve Reeder ise bu kitapları okumak için satın alabileceğiniz e-kitap okuyucular*. İlgileniyorsanız detaylara Teknorazzi‘de göz atabilirsiniz. Tüm e-kitap okuyucu dünyası için E-Kitap kategorisine göz atın lütfen.

Bu önemli etkinin ardından online gazetelerin ücretlendirilmesi(WSJ gibi) konusunda bakalım ilk adımı kim atacak, tabi önce WSJ kalitesinde yayın yapan online gazete bulmak lazım.

Bu alandaki son gelişmeler için Teknorazzi RSS‘e abone olmanızı öneririm.

*E-ink teknolojisi dışında olması nedeniyle Apple iPad gibi tabletleri farklı bir kategori de değerlendiriyorum. İlk fırsatta iPad için de birşeyler yazmaya çalışacağım. 😉

Leave a Reply