Sinemia: Sinemaya Gitmenin En Cazip Şekli

Sinema salonunda veya evde çok az film/dizi izleyen biriyim. Hal böyleyken, nasıl olduysa yine Sinemia’nın cazibesine kapıldım ve gece vakti 1 yıllık sinema bileti aldım.

Bilmeyenler için özet geçeyim;

Sinemia, sinema salonlarına özel bir abonelik uygulaması/kartı. Aylık bir ücret karşılığında her gün 1 sinema bileti almanızı sağlıyor. Yani 1 aylık abone olduğunuzda 30 gün boyunca her gün istediğiniz sinemaya gidebiliyorsunuz.

Matematik yalan söylemez. Haftada 1 defadan fazla sinemaya gitmiyorsanız ve bir yerden indirimli bilet alabileceğinizi düşünürsek, Sinemia’da kısa süreli abonelik pek avantajlı değil. Dolayısıyla normal zamanda üye olmayı tercih etmiyorum. Fakat daha önce de yaptığım gibi, yine %35 indirim fırsatını gördüm ve 1 yıllık aboneliği kaçırmak istemedim. Bu durumda aylık ücret 39,5 TL’ye geliyor. Yani kimi sinema salonlarında 2 film için ödeyeceğiniz paradan daha az. Üstelik çeşitli avantajları da var.

Sinemaya harcayacağım zaman şimdiden gözümü korkutsa da, işin keyfini çıkarmaya ve önceki aboneliğim zamanında başladığım film yorumlarına devam etmeye çalışacağım.

Sanırım uzatmama gerek yok. Detayları Sinemia’nın web sitesinde görüp kararınızı verebilirsiniz (tabi fırsat halen geçerliyse).

Leave a Reply