2015’te Pocket’ta Ne Kadar Okudum?

PocketSon yılların en iyi servislerinden biri olan Pocket, 1 ay gecikmeli de olsa 2015 yılı performanslarını yayınlamış. Ne okumuşuz, ne okumamışız, yüzümüze vurmuş.

Pocket (Read it Later): İnternetteki bir bağlantıyı daha sonra tüketmek için kaydetmenizi sağlayan servis. Özel okuma moduyla sadece yazıya odaklanmanın en güzel yollarından biri.

Yorumlarıma geçmeden önce hemen 2015 performansımı paylaşayım;

2015 benim için nasıl geçti?

2015’te Pocket ile aramın nasıl olduğuna gelecek olursak şöyle özetleyebilirim;

Dedim ama sonra o fiyat ortadan kayboldu. Nihayet 30 dolara PRO’ya abone olmanın yolunu buldum ve makaleleri Pocket’a atmaya başladım, attım, attım, attım…

Ne denediysem olmadı, attığım makale sayısına göre çok az okudum. Bir ara hızlı okuma özelliği ve ‘text-to-speech’ motoru nedeniyle Instapaper Pro‘ya geçmeyi sesli olarak düşündüm ama geçmedim. Şu anda’text-to-speech’ özelliği Pocket’ta da var. Hızlı okuma özelliği ve kelimelerin altını çizme özelliği yok.

İşte bir BONUS:

Şu anda Pocket Pro’ya aylık 5 dolar, yıllık 45 dolara abone olunabiliyor ama geçen yıl paylaştığım yukarıdaki kodun hala çalıştığını gördüm. Yani yıllık 45 dolar yerine 30 dolara abone olunabiliyor. 🙂 – Instapaper Pro ise zaten 30 dolardan açıyor kapıyı.

Tavsiye ve yorumlarınızı bekler, 2016’nın daha çok okuduğumuz bir yıl olmasını temenni ederim. 😉

Comments

[…] Pocket ile ilgili yazımdan sonra Instapaper’ın Premium özelliğine bir kez daha göz attım ve […]

Leave a Reply