Oscarlık Tweet

Dün akşam Akademi Ödülleri yani Oscar ödülleri (tahminlerim) 88. kez sahiplerini buldu ve beklendiği üzere Leonardo Dicaprio, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı. Oscar’a 6. kez aday gösterilen Dicaprio, nihayet ödülünü aldı ama Twitter’da 15 milyona yakın takipçisi olan oyuncunun konuyla ilgili attığı mütevazı tivit dikkat çekiciydi:

Dicaprio hakkında rekor sayıda tivit (440/dakika) atılırken kendisinin konuya bu kadar sakin yaklaşması, aya çıkınca 5 fotoğraf çeken astronot ile ayna başında 37 tane fotoğraf çeken kızın hikayesini hatırlattı.

photos-going-to-moon-versus-bathroom

DiCaprio konuya gayet mütevazı yaklaşmış, tek bir fotoğraf bile paylaşmamıştı. Hemen peşinden iklim değişikliğine dikkat çekmek için LCV.org için bir paylaşım yaptı ama elbette Oscarlık Tweet kadar dikkat çekmedi.

Ödül konuşmasında da iklim değişikliğine dikkat çeken Dicaprio bu kafaya ne zaman ulaştı bilmiyorum ama düşünün ki Hollywood’un Oscar kampanyaları için yıllık 100 ile 500 milyon dolar arasında para harcadığı tahmin ediliyor. Başarılı bir film kampanyasının maliyeti (reklam, medya, yetenek maliyetleri, halkla ilişkiler vs.) 10 milyon dolar olarak hesap ediliyor. (kaynak)

Demem o ki Leonardo sadece Oscar ödülü almakla kalmadı, bir de ‘Oscarlık Tweet’ attı. Umarım kendini bir şey sanan ‘Twitter şöhretçikleri’ de benim aldığım mesajı almıştır. Jim Carrey’nin sözünü güncelleyecek olursam; Umarım bir gün herkes dilediği kadar takipçiye sahip olur ve esas cevabın bu olmadığını anlar.

Ekran Resmi 2016-02-29 19.45.00

Son bir not: Çin’de Altın At Ödülleri ve Hindistan’da Bollywood Oscar’ı sayılan Hint Film Akademisi Ödülleri diye iki büyük sinema ödülünün daha olduğunu öğrendim. Malum, biz her ne kadar farkında olmasak da dünya sadece ABD’den ibaret değil.

 

Leave a Reply