Oscar Adaylarım

Sinema konusunda çok cahil olan bendeniz bu sene Sinemia aboneliğim ile ayda bir kaç film izledim ve bazı filmlerin yorumlarını paylaştım. Hal böyle olunca Oscar 2016 adaylarımı da paylaşayım istedim. Umarım Atilla Dorsay kıskanmaz.

// Aşağıda tüm aday listesini görebilirsiniz. //

En İyi Film: Spotlight

İzlediklerimi sayacak olursam; Leo, The Revenant’da çok sıkıntı çekmiş ama bence Oscar’ı hakedecek bir film değil. The Big Short (Büyük Açık film yorumum) çekim teknikleriyle de farklı ama fazla dikey bir film. Marslı çok şişirilse de Mars’taki yer çekimi katsayısını tam olarak göstermemek gibi kusurları var bence. Spotlight (yorumum) gerçek bir hikayenin çok iyi bir sunumu olmuş.

En İyi Erkek Oyuncu: Tom Hanks (Bridge of Spies)

Tom Hanks aday değil, diğer 4 adayı izlemedim ama hani Tom Hanks’e verilse bence fena olmaz. Hanks, bence Casuslar Köprüsü (yorumum) filmiyle yeni bir ‘Patron‘ rolünü daha sinema tarihine kazandırmış.

En İyi Yönetmen: Tom McCarty (Spotlight)

Mantıksız Adam (yorumum) filminin yönetmeni Woody Allen’ın da kulaklarını çınlatmak lazım.

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mark Buffalo (Spotlight)

Tom Hardy’yi severim, yine iyi bir oyunculuk göstermiş ama Mark Buffalo gerçekten Spotlight’ın en iyi oyuncusu bile sayılabilir. Mark Rylance da kesinlikle iyi bir oyunculuk çıkarmış ama az konuşan bir role sahip olması nedeniyle ödülü alması biraz zor.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Rachel McAdams (Spotlight)

Diğer filmleri izlemediğim için Rachel’i seçtim. Çok iyi değilse de iyi bir oyunculuktu.

En İyi Kadın Oyuncu, Yabancı Dilde En İyi Film, En İyi Animasyon adaylarının hiç birini izlemedim. Animasyonlardan Hotel Transilvanya ve Küçük Prens (yorumum) izledim. İkisi de fena değildi. Room’u önerdiler ama izleyemedim.

Leave a Reply