Linkedin Endorsement Sistemini Düzenlemek

Linkedin-endorsement
Linkedin’deki ‘skills & endorsement’ (yetenekler ve onaylar) bölümü son yıllardaki en faydalı yeniliklerden biri ama kafama takılan 2 önemli eksiği var ve bu konuda bulduğum çözümleri nihayet sizinle paylaşabildim.

Sorun 1: Çok onaylanan yetenekler otomatik olarak öne çıkarılıyor ve öne çıkan yetenek daha da çok oylanıyor. Benim profilimi örnek alacak olursak, e-ticaret uzmanı olmadığım halde en çok iyi yeteneğim gibi görünüyor.

Çözüm 1: Bunun önüne geçmek için yetenekler sıralamasını değiştirdim. Böylece en çok oylanan değil, benim istediğim yetenek en üstte duruyor.

Sorun 2:
 Linkedin sadece profesyonel/teknik yetenekleri göstermek gibi bir hata içinde. Yani en iyi pazarlamacıyı görebiliyorum ama o kişinin dürüst olmak gibi sosyal yeteneklerini göremiyorum.

Çözüm 2: Neyse ki yetenek ekleme özelliği var. Kendime göre önemli yetenekleri/özellikleri ekledim ve şimdilik en üste çektim. Bence siz de bu değişiklikleri yaparak işinizle daha tutarlı bir profil çizebilirsiniz.

Şimdiye kadar Linkedin profilimde yeteneklerimi(?) onaylayanlara ve bundan sonra onaylayacak olanlara teşekkürlerimi sunarım. 🙂

Dipnot: Linkedin yetenekleri onaylatıyor ama ben listenin sonuna tembellik ve gevezelik gibi bir iki olumsuz özellik ekledim. İsteyen onları da onaylayabilir. 🙂

Leave a Reply