Tag: İnternet

Türkiye’de İlk İnternet Bağlantısı Ne Zaman Kuruldu?

X Events: Her Şeyin Bir Gecede Çökebileceğini Gösteren 11 Sıradışı Teori

-5 Dakikalık Okuma-
İlk pazartesi yazımı sıradışı kurgulara ilgi duyanlar için “X-Events: Her Şey Bir Gecede Çökebilir (Optimist)” adlı kitabın bir özetine ayırdım.
Evet, her şey bir gece çökebilir. Yani hayatınız alt üst olabilir. Hatta bu o kadar doğal bir hal almıştır ki sanki hiç başımıza gelmeyecek sanırız. Ama John Casti biraz daha karmaşık olaylardan bahsediyor; X Olaylar‘dan.

Geleceğin Arama Motorları

Uygulama marketleri, geleceğin arama motorları olabilir gibime geldi..

Türkiye’de Risk Sermayesi ve Melek Yatırım

Webrazzi Gündem* toplantılarında bugün Türkiye internet pazarının gelişimi ve dünyaya açılımı yönünde Risk Sermayesi ve Melek Yatırım konusunu masaya yatırıyoruz.

Ülkemizden dünya çapında ses getirecek projeler çıkarmak için yatırım fırsatlarını, yatırım modellerini ve ülkemizin içinde bulunduğu koşulları inceleceğiz ve eminim bugün Türk interneti içi önemli bir gün yaşayacağız.

Web 3.0 Nedir? – Webrazzi Gündem

Webrazzi Gündem‘in 5. oturumunda Web 3.0, İnternetin Geleceği‘ni tartıştık. Oldukça verimli geçen toplantının konuşmacıları, Okan Alper, Gökçen Karan, Mehmet Nuri Çankaya, Burak Büyükdemir, Ekim Nazım Kaya ve tabiki Arda Kutsal idi.

Web 3.0 Nedir? - Webrazzi Gündem

Toplantı notlarına herzaman ki gibi Webrazzi üzerinden ulaşabilirsiniz. Gelecek toplantı Online Oyun Dünyası üzerine olacak, şimdiden yerinizi ayırtın. 😉