Tag: Firat

Webrazzi Gündem’de Web 3.0’ı tartışmay…

Webrazzi Gündem‘de Web 3.0’ı tartışmaya giderken, ben de blogumda devrim yaptım. Daha yeni değiştirmiştim temayı ama Blog+Microblog çok farklı ve güzel olacak bence. Paylaşım yapmak için, makale, durum güncellemesi, link paylaşımı ve alıntı gibi güzel seçenekleri var. Hadi Bakalım.

Dialogue in the Dark Istanbul (Karanlıkta Dialog)

Pazar günü Düşler Akademisi ve Vodafone’un katkılarıyla sunulan bir etkinliğe katılma imkanım oldu. Beş milyon ziyaretçinin deneyimlediği bir simulasyona ben de katıldım ve ışığa gözlerimi kapattım.

İstatistikler Türkiye’de nüfusun % 12’sinin engelli, yaklaşık 1 milyon kişinin de görme olduğunu gösteriyor.

Katıldığım Dialogue in the Dark (Karanlıkta Dialog) adlı simulasyon da kısa bir süreliğine sizi görme engellilerin dünyasına taşıyor. Bir kaç oda, merdivenler ve bir kaç oyun.. Işığı göremediğinizde nelere önem vermeniz gerektiğini anlamaya çalışıyorsunuz.

Yeni Bir Şeyler Söylemek Lazım

Web sayfama uzun zamandır ilgi göstermiyordum. Son dönemde blog formatını da arka plana almıştım. Ancak kısa kısa birşeyler yazmak istiyorum. Ayrıca zaman zaman ingilizce de yazmaya çalışacağım. Yazıların okunabilir olması için temayı da mümkün olduğunca basitleştirdim umarım işe yarar.

Başlığa adını veren Mevlana’nın şiiri* ile şimdilik bu kadar diyorum..

Yeniliğe Doğru

Hergün bir yerden göçmek ne iyi
Bulanmadan donmadan akmak ne hoş

Hergün bir yere konmak ne güzel
Bulanmadan donmadan akmak ne hoş

Dünle beraber gitti cancağızım
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım

Ne kadar söz varsa düne ait
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım

*Bu şiire Sezen Aksu’nun Işık Doğudan Yükselir albümünde rastladım, iyi oldu.