Tag: E-posta

Biraz Çevrimdışı Olsak N’olur?

Havadis: Temiz Habercilik Üzerine Bir Girişim

Türkiye’de genel haber siteleri hali içler acısı. Sırf bu yüzden çok uzun süredir haber sitelerinden uzak duruyorum. Havadis.co ise gündeme yeniden göz atmamı sağlayan bir yol oldu. Her sabah bir önceki günün haberlerini e-posta bülteni olarak gönderiyor ve bunun için herhangi bir ücret talep etmiyor. Dilerseniz her gün Havadis.co sitesine girerek de haberleri okuyabiliyorsunuz.

Gel gelelim Havadis’in her gün haberleri gönderebilmesinin (en azından zaman açısından) bir maliyeti var.  Haklı olarak bu maliyeti  Patreon kampanyasıyla az da olsa kapatmak ve bu güzel servisi ayakta tutmak istiyor. Şimdilik 29 kişinin desteğiyle aylık 34 dolarlık bir destek toplanmış durumda. Havadis’in hedefi 200 kişiden 1’ler dolar destek alabilmek ki bunu hakettiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Umarım siz de haber sitelerine prim vermek yerine Havadis.co‘yu takip eder ve bu temiz habercilik girişiminin ayakta kalmasına destek olursunuz; patreon.com/havadis. 

Günün Girişimi: Her Gün Yeni Bir Girişim

Erman Taylan, bir kaç ay önce kişisel e-bültenlerin öneminden bahsedince ben de daha önce aldığım GununGirisimi.com‘u bu şekilde kullanmaya karar verdim. Fakat haber özetleri sunmak yerine, Webrazzi’de tanıttığımız girişimleri kısa bir açıklamayla yeniden paylaşıyorum. Amacım yerli girişimlere az da olsa yeni ziyaretçi yönlendirmek. Şu anda 600’e yakın abone ve yüzde 50 civarında açılma oranı var.

Dilerseniz siz de yerli girişimleri takip etmek için Günün Girişimi’ne hemen aşağıdan abone olabilir, girişiminizin tanıtılması için tanıtım formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca bu yazıyı paylaşabilir veya aşağıdaki Steve Jobs‘un biyografisini kazanma fırsatından faydalanabilirsiniz. 😉

Güncelleme: GununGirisimi.com artık Girisimler.net olarak yoluna devam ediyor.

E-posta Bağımlılığını Yenmek İçin 12 Tavsiye

E-posta Cevaplama Süresi