Hem analog fotoğraf makinelerini hem de …

Analograf.com

Hem analog fotoğraf makinelerini hem de analog fotoğrafçılık ile ilgilenen kişileri nasıl bulabilirim diyorsanız Analograf tam aradığınız yer. Analograf’ta analog dünyadan fotoğraf makineleri, filmler, aksesuarlar ve kitaplar bulmanız; fotoğraflarınızı ve yazılarınızı paylaşmanız mümkün. Arkasında güzel bir ekip olduğunu düşündüğüm Analograf, kendini şöyle anlatıyor;

Film üzerine düşen ışığın ve tabi ki gölgenin yarattığı kısa süreli kimyasal bir yanma. Acısız. Makinenin içinde olup biten bir yangın bu.

Sonuç yok. Kaygısı hiç yok. Beklemek var. Bilememek var. Bilmemekten gelen birde beklentisizlik. Rahatlık. Anındalık. Azla yetinmek var. Değerini bilmek var. Bir makineye benim demek var. Onu sahiplenmek anlamak var. Onu diğer makinelerden ayırmak var. Tanımak var bir de.

Fotoğrafçılığa merakınız var mı, şimdiye dek analog fotoğraf makineleri ile hiç tanıştınız mı bilmiyorum ama zamanı donduran gerçek cihazlar onlar. Bazen fotoğraflar tam ortadan yansa da, geleceğe unutulmayacak hatıralar kalıyor..

Siteye üye olabilir, Facebook grubuna katılabilirTwitter’dan takip edebilirsiniz.

Leave a Reply