Merhaba Substack

Substack‘in Türkiye’deki en eski üyelerinden biri olduğuma eminim ama aktif kullanımda hep bir adım geri durdum. Ta ki bu zamana kadar.

Nihayet Substack’e kendi alan adımı kullanarak taşınma işlemini 1-2 gün içinde tamamlamayı ve her gün e-posta kutunuza girmeyi hedefliyorum.

Neden Substack?

WordPress sevdam bitmiş değil ama WordPress’in bazı konulara yetişemediği de ortada. Substack yazarlar için harika bir ortam sunuyor ve beğendiğim bir çizgisi var.

Daha fazla yazmaya ve okumaya odaklanmak için bu tercihi yapıyorum. Elbette daha fazla kişiye ulaşmak da bu kararın bir parçası.

Revue vs Substack

Özellikle Substack’in yorum özelliği tercihimi belirledi diyebilirim. İnanın, yorumlarınız az olsa da hepsini çok seviyorum.

Substack’in mobil uygulaması da gayet güzel. Revue tarafında o yok.

Abone toplama tarafı Revue için Twitter entegrasyonu sayesinde çok ön planda ama oraya gelen aboneleri Substack’e aktaracağım için o sorunu da çözmüş olacağım.

Ücretli içerik seçeneği iki tarafta da var ama o yola girip girmeyeceğimi zaman gösterecek.

Ve elbette sonsuza kadar Substack’te kalacağıma yemin etmiyorum. Şimdilik ilk adımı atmak benim için yeterli. Gerisini yolculuğun doğasına bırakıyorum.

Eğer abone değilseniz lütfen önden buyurun: firatdemirel.substack.com

Leave a Reply