Sadece İki Kişi İçin Koş

Lewis Hamilton’ın Profil Kitap’tan çıkan yaşam öyküsü biyografi koleksiyonumun son parçalarından biri oldu. Henüz kitabın başındayım ama ilk sayfalardaki motive edici detayı buraya kazımak istedim.

Olay şu; Lewis Hamilton, ilk şampiyonluğunu kazandıktan sonra tam 5 yıl podyuma bile çıkamıyor.

Bu arada söylenenleri hayal edebilirsiniz. Zaten yazar Frank Worrall da o dönem Lewis’e inanmadığını hatta bu işin üstadı Damon Hill’in bile onu yanlış değerlendirdiğini söyleyerek kitaba bir özür ile başlıyor.

Düşünün, kaç kişi böyle bir pilotun 7 senede 6 şampiyonluk kazanarak zirveye çıkacağını hayal edebilir? Aradaki o 5 senede kaç kişi onun hayallerine ulaşacağına inanmıştır?

Sanırım bu sorunun yanıtı da ‘Sadece 2 kişi için yaz‘ yazısında saklı. Yazarken olduğu gibi bir hedefe koşarken de sadece 2 kişi için koşmamız gerekiyor; kendimiz ve yolun sonunda bizi bekleyen özel biri için.

Boşuna beklemeyin, dünyanın geri hedefimize ulaşana dek asla bize güvenmeyecek…

Lewis Hamilton kimdir?

7 dünya şampiyonluğu ile Michael Schumacher ile beraber en çok şampiyon olan iki Formula 1 pilotundan biridir. Formula 1 tarihinin en çok yarış kazanan, en çok pol pozisyonu alan ve en çok podyuma çıkan pilotudur. Kaynak: Vikipedi

Ve geceye bir Hamilton sözü bırakalım;

Michael gibi yedinci şampiyonluğu kazanmak inanılmaz bir his. Bu, imkânsızı hayal eden tüm çocuklar için. Siz de yapabilirsiniz.

Leave a Reply