Fırat Demirel Kimdir?

Fırat Demirel 1985 yılında Kars’ta doğdu. Lise eğitimini Kars Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı

2007 yılında mobil içerik yönetimi, mobil servis kurguları ve sosyal ağ yönetimiyle ilgilenmek üzere Pozitim Teknoloji’de çalışmaya başladı.

2008 yılında teknoloji ve tasarım üzerine yazılar yazmaya başladı ve 2009 yılında Türkiye’nin en etkili girişimcilik medyası Webrazzi.com’a yazar olarak katıldı. Dokuz yıl boyunca teknoloji ve internet girişimciliği üzerine binlerce yazı kaleme alarak ekosistemin en çok içerik üreten ve tanınan isimlerinden biri oldu.

Kitap ve kültür dergisi Arka Kapak’ta iki yıldan uzun süre yazar ve yayın kurulu üyesi olarak görev yaptı.

2017 yılında ArıKovanı’nda başlattığı kitlesel fonlama projesi başarıyla sonuçlandı ve Türkiye’de internet girişimlerinin kuruluş yıllarını anlattığı kitabı Geleceği Görenler adlı ilk kitabı Türkiye’nin en genç ve üretken yayınevlerinden Kronik Kitap tarafından yayımlandı.

Mart 2019 yılında Türkiye’de internet girişimciliğinin nitelikli gelişimini desteklemek amacıyla Girisimler.net‘i hayata geçiren yazar, halen teknolojinin dönüşümü, girişimcilik trendleri, içerik ve ürün geliştirme stratejileri ile girişim pazarlaması konularına odaklanıyor.

Fırat Demirel şu anda bağımsız araştırmacı yazar/danışman olarak çalışıyor ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilim Tarihi ve Felsefesi Bölümü’nde Teknoloji Tarihi konulu yüksek lisans tez çalışmasını sürdürüyor.